котел

Усім, хто захоче змінити свої старі газові котли на нові, енергозберігаючі, держава обіцяє компенсувати частину витрат (коментар)

Едуард Кирпичов – начальник управління паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Дніпропетровської ОДА

«Передбачає програма 20% компенсації для фізичних осіб на придбання негазових та неелектрічніх котлів. Обсяг компенсації, ще раз повторюся, 20%, але не більше 12 тис. гривень на Одне домоволодіння. При цьому, отримувач субсідій можуть отримати до 70% компенсації на придбання негазових і неелектричних котлів. Друга частина програми – це 30% для населення на так покликані енергоефективні заходи. Отрімувачі субсидії можуть отримати до 70% компенсації. Програма для ОСББ та ЖКГ до 40% компенсації або, знову-таки, до 70% компенсації отримувачам субсідій. Сума до 14 тис. гривень на одну квартиру. І, відповідно, за однією кредитною угодою до 14 тис. гривень можуть отримати члени ЖБК і ОСББ. Починаючи з липня поточного року призупинено дію перших двох програм, що стосується населення, пов’язане це з браком грошей. Очікуємо рішення цього питання у вересні поточного року ».

 Як запевнив пан Едуард, до вересня усі питання, повязанні із нестачею грошей повинні вирішитися і тоді програма знову запрацює. Поки ж банки просто не приймають заяв і жодної черги для населення немає. У відомстві обіцяють інформувати через ЗМІ.

 Якщо ж на осінь хтось таки наважиться на встанвлення енегргозберігаючих котлів, то шлях виглядає достатньо просто: обрати бажане устаткування, надати паспорт, ідентифікаційний код, довідку про доходи за останні півроку, довідку про отримання субсидії (якщо потрібно) до банку-оператора («Ощадбанк», «Укрексімбанк», «Укргазбанк»).  Далі банк погоджує отримання кредиту,  громадянин надає документи про здійснення покупки і протягом двох місяців, не довше, можна отримати компенсацію.

 Нагадаємо, що державна програма «Теплі кредити» діє із жовтня 2014 року і за цей час вдалося відшкодувати загалом в Україні 145, 5 тисяч кредитів (2,4 млдр гривень) по області компенсовано 7605 кредитів (104 млн гривень).

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *