карта

Метро у Дніпрі турки почнуть будувати 20 вересня: п`ятирчку обіцяють за чотири (фото)

метро

 

Турецька компанія Limak, з якою міська влада Дніпра уклала контракт на будівництво метро, розпочне роботи 20 вересня. Про це заявив мер Борис Філатов.

Міський голова Дніпра каже, що обрали найвигіднішу пропозицію від підрядників.

«Незважаючи на те, що в Туреччині зараз неспокійно, компанія запевнила, що проблем з будівництвом не буде. Більш того, представник Limak сказав мені, що якби в Туреччині стався військовий переворот, то зі мною вже б спілкувалися армійські офіцери», – зазначив Борис Філатов.

Проект розрахований на п’ять років, але турецька сторона запевняє, що впорається за чотири. Завдяки цій угоді в Дніпрі з’являться три нові станції метро: «Театральна» – біля театру ім. Горького, «Центральна» – біля ЦУМу, а також «Музейна» – поруч з пам’ятником Слави. Нині дніпровське метро – одне з найкоротших в Європі і налічує лише шість станцій.

Якщо буде технічна можливість, першою хочуть відкрити зупинку в центрі міста, де найбільший пасажиропотік.

«Коли метро добудують, ми будемо думати про оновлення рухомого складу. Переговори поки не ведуться, проте вже є пропозиції від компаній щодо потягів, ескалаторів, обладнання. Цей великий контракт, який уклало місто, дуже оживив ринок», – каже Борис Філатов.

За словами головного ревізора з безпеки руху КП «Дніпропетровський метрополітен» В’ячеслава Щирова, від добудови метро місто тільки виграє: нові станції допоможуть розвантажити центр Дніпра від транспорту, а мешканці міста отримають нові робочі місця на будівництві.

Наразі пасажиропотік у метро – приблизно 20-25 тисяч людей за день.

«Ми думаємо, що з відкриттям нових станцій, кількість людей збільшиться десь втричі. Ми до цього готові, адже наше метро може щодня пропускати 150-180 тисяч людей», – запевняє В’ячеслав Щиров.

 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *