OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Експонати неоголошеної війни бійці АТО привозять у собі (відео)

Склад, що лишила по собі війна. У Дніпровській лікарні Мечникова – кілограми уламків, які витягли з тіл поранених. Малу частку страшної колекції зараз презентують пресі. Про неї розповідають і лікарі, і самі хлопці, що привезли “експонати” у собі.

 

Десятки уламків і досі в тілі Родіона. Частка — загублена, щось — у правоохоронців. А декілька шматочків – у тумбочці біля лікарняного ліжка.

 Родіон Павлюк , військовослужбовець: Это то, что первым вытащили…. и отдали мне на память. Я не коллекционер. Мне их еще нужно вернуть тем, кто затеял эту заваруху.

Пан Сергій теж зберігає частку воєнного спадку в собі.

 Сергій, військовослужбовець: “Осколки всюду… больше всего ногу зацепило. Крупніх было два, а остальные со мной… их нельзя достать.

Таких бійців за 27 місяців неоголошеної війни через руки лікарів у Мечникова пройшло понад дві тисячі. 98 відсотків — вижили та одужують. Правоохоронні органи вилучають більшість інородних речей, що повиймали з тіл постраждалих. Адже офіційно поранених серед них немає, бо офіційно — немає і війни. За документами все це — наслідки тероризму. Тож перед нами — речові докази у справах про замахи на життя.

Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської ОКЛ ім Мечникова: Есть из града, есть из 120 мм орудия, это чисто пулевые патроны: 7.62, 5.45 я вижу даже один пистолетный.

 Юрій Скребець, заступник головного лікаря Дніпропетровської ОКЛ ім. Мечникова: Вся сучасна зброя: від стрілкової до звичайної. Кулі автоматні, гвентівки. І та зброя, яка використовуються, знаряди якої прилітають на наші позиції, викликають смерть й поранення наших бійців. Ви бачити тут товстостінн великі осколки — це частини вилокого калібру артілерії, не магнітні, легкі, але дуже великі — ось це град скоріше за все. 99 відсотків, навіт точно — бо є така деталь в знаряді. Є оболонки тонкостінні магнітні — це міномети 120ті, теж не дуже дозволені угодами. І різноманітні воги, танкові, самоходні, артелерійські установки. Тобто тут ми зібрали осколки всієї можливої зброї. Все прилітає, все ранить, все викликає смерть і інвалідність.

 

 

Усе, що лишається в лікарні — пронумероване та підписане. Воно ще може знадобитися, якщо треба буде встановити причетність поранення до участі в бойових діях. Цю “колекцію” збирали по всіх органах – з грудної клітини, черевної порожнини, кінцівок, мозку.

Сергій Косульников, завідувач відділенням гнійної хірургії:

У наших больных всегда очень большое количество осколков. Это инфекционная хирургия, в последующем происходят осложнения. И очень многие из наших солдат носят пули и осколки на шее, как талисманы, для того чтобы жить дальше.

По кривавій експозиції мечниківців можна, кажуть, відстежувати всі етапи неоголошенної війни.

Іван Жердєв, зав. ортопедо-травматологічним відділенням:

С единичных пулевых ранений — потом закончилось уже применением градов, мин. Это уже множественные ранения. То есть тут можно по дням расписать, кто, когда и какие орудия были использованы.

До початку АТО польової медицини навіть у програмі медичних вишів України давно не було. Тож довелося вчитися майже з нуля і на практиці. Лікарі розповідають: левовв частка осколків лишається на полі брані

Андрій Сірко, зав. відділенням нейрохірургії:

Рикошетуючі, іде осколок, він уражає череп, передає свою кінетичну енергію і відлітає далі. Але передавши енергію він роздроблює кісткі й ці кістки, вони залітають в мозок на велику глибину. Найбільший, який ми витягали, 2,2 см

Більші у мозку — вже летальні, каже лікар. І ще зазначає: великий – не значить страшніший. Ось така крихітка — значно небезпечніша за шмат, а все через свою швидкість. Та 98 відсотків “постачальників” жахливої колекції — виліковані, вони продовжують жити і навіть воювати. І, на жаль, повертаються до обласної лікарні з новими експонатами всередині.

 Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської ОКЛ ім Мечникова: Когда подержишь в руках смерть, по-настоящему начинаешь понимать цену жизни. Вот 2000 человеческих жизней спасено в больнице Мечникова. Это самая большая победа, которой нам удалось достичь.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *